Nečekejte na zázrak – naučte se modelovat

3D modelování prostoru na počítači je jedna z nejrychleji se rozšiřujících aktivit poslední doby. Stále více zákazníků potřebuje lepší výstup pro představu zpracování ať už návrhu bytu, domu, zahrady, nebo i jen jednotlivých prvků, určených k výrobě a podobně. Stejně tak je vždy lepší, je-li model proveden s osvětlením a pokud možno co nejrealističtěji.

SketchUp

Co se týče modelování, je volba jasná – SketchUp skutečně patří mezi to nejlepší, co je na našem trhu k dostání. Program je sám o sobě v základu velmi jednoduchý a intuitivní, ale pokud jej chcete skutečně ovládnout dokonale, dá se přirovnat k šachům – tam se také naučíte tahy jednotlivých figur velmi snadno, ale důležité je pochopit souvislosti mezi nimi, kombinovat je tak, aby práce byla co nejefektivnější a dala co nejlepší výsledek.

Při všech školeních zdůrazňuji tři důležité zásady – NEPANIKAŘTE, NESPĚCHEJTE a PŘEMÝŠLEJTE. SketchUp umí mnohem víc, než co je na první pohled viditelné. Může být velmi výkonným a silným nástrojem pro velké množství profesí. Asi nejsilnější skupinou jsou interiéroví designéři, ale neméně je využíván v architektuře, stavebnictví, tvorbě a výrobě nábytku, návrzích zahrad, truhlařině nebo třeba při tvorbě kachlových kamen. Využijí ho divadelníci pro zpracování scény, stejně jako vývojáři při tvorbě herních sekvencí. A to zdaleka nejsou všechny profese, pro které je vhodný.

SketchUp se naučíte i sami, ale je to samozřejmě dlouhodobá záležitost (viz. šachy), kterou vám rozhodně může zkrátit kvalitní školení nebo učebnice. Obojí vám rádi poskytneme v našem ADS studiu, samozřejmostí je i dlouhodobá technická podpora, případně krátkodobá konzultace nad konkrétním problémem.  Kromě běžných kurzů nabízíme i akreditovaný kurz, u kterého je možnost zažádat o dotaci na ÚP.

Jak jsem už v úvodu zmínila, výrazným doplňkem 3D modelu je následná fotorealistická vizualizace. Tady je výběr širší, od nejjednoduššího SU Podia, přes komplexnější Artlantis, až po opravdu výkonný V-Ray. To všechno jsou programy vhodné pro jednotlivce či menší firmy, jak možnostmi a rychlostí zpracování vizualizace, tak i cenově. I v těchto případech jsme schopni zajistit zaškolení tak, abyste se po zakoupení programů mohli co nejdříve pustit do práce.