Hledáte novou pracovní příležitost a baví vás práce s lidmi? Pracujte jako asistentka.

Staňte se duší společnosti, staňte se asistentkou. Možná se vám může zdát toto přirovnání přehnané, nicméně z praxe je jasné, že aby všechno, co je potřeba, klapalo tak, jak má, bez asistentek a asistentů by se minimálně polovina věcí nedala uskutečnit.

Ilustrační snímek

Když se zamýšlíte nad tím, co by vás v práci bavilo a naplňovalo, které z níže uvedených činností se opakují?

  • Práce s lidmi?

  • Organizování a plánování?

  • Chcete využít svou kreativitu, komunikační dovednosti a nebýt osm hodin na jednom místě?

Tohle všechno vám může nabídnout právě pozice asistentky. Práce na této pozici je skutečně rozmanitá, takže se během své pracovní doby nudit nebudete. Jako asistentka budete mít na starost korespondenci, domlouvání schůzek, organizování porad a jiných setkání nebo například péči o klienty a různé návštěvy.

Pokud víte, že jsou vaší silnou stránkou právě soft skills a organizace je vaše druhé jméno, bude se vám tohle všechno pro zmíněné povolání hodit.

Požadavky pro výkon povolání

Jak už je zmíněno výše, měli byste mít cit pro detail, umět zorganizovat den a nebát se komunikace s různým typem lidí. U pozice asistentky se ve většině firem očekává, že bude daná osoba samostatná, pracovitá a na své pozici bude zaujímat aktivní přístup. Důležitým bodem v požadavcích je též orientace v oblasti administrativy a legislativy, která se s pozicí asistentky pojí. Uživatelská případně pokročilá znalost MS Office je naprostou nezbytností.

Co by vám nemělo být cizí je i chuť stále se vzdělávat. Jako asistentka budete potřebovat nasát veškeré firemní procesy, jak společnost funguje nebo jaká je její kultura. Vzhledem k tomu, že budete součástí veškerých důležitých porad, ze kterých budete zpracovávat zápisy, je velkou výhodou, pokud ovládáte psaní všemi deseti, což vám může práci velice ulehčit.

Tip! Co se týče vzdělání ve většině společnostech stačí, když máte středoškolské vzdělání s maturitou.

Jak se stát asistentkou?

Pokud jste dočetli až sem a práce asistentky vás zajímá stále víc a víc, není nic jednoduššího než se začít poohlížet po nabídkách práce ve společnostech, které zrovna svou duši kanceláře hledají. A v případě, že nemáte požadované zkušenosti, nezoufejte. Existuje spoustu rekvalifikačních kurzů, které můžete využít a požadované vědomosti a schopnosti získat právě zde.

Jedním z takových kurzů je i ten od Orange Academy, kde si osvojíte znalosti v oblasti administrativních záležitostí, vyšperkujete své komunikační dovednosti a naučíte se i základy potřebné legislativy, která souvisí s výkonem práce asistentky.

Celý kurz vám zabere 10 nedělí nabitých nespočtem informací a praktických cvičení, abyste byli schopni svou profesi vykonávat na vysoké úrovni.

Získejte povědomí o svých silných a slabých stránkách a naučte se s Orange Academy, jak být profesionální asistentkou, která se umí vcítit do nálad nadřízeného a zvládá vykomunikovat vše co je potřeba.